niedziela, maj 28, 2017

image image image image image image image image image image

POŚWIĘCENIE ALWERNI... CZ. II

Poświęcenie CZYRNEŃSKIEJ ALWERNI... CZ. II

 

 

 

Bezpośrednio po Mszy świętej przeszliśmy przed Golgotę, aby dostrzec Chrystusa na wzór św. Franciszka. To właśnie na Franciszka, jak na każdego z nas spod stóp krzyża patrzy Maryja i chce prowadzić nas do swego Syna. Ks. Prałat Józef dokonał uroczystego poświęcenia „Alwerni i Drogi Krzyżowej”, zaś w modlitewnym skupieniu razem ze św. Franciszkiem przeszliśmy od stacji do stacji po pysznym cieście i kawce. Radość bycia w tej 100 osobowej wspólnocie i przyjacielskiej pogawędce przy bigosie i herbatce dopełnił czas radosnego świętowania. 

„Najwyższy, chwalebny Boże, rozjaśnij ciemności mego serca i daj mi, Panie, prawdziwą wiarę, niezachwianą nadzieję i doskonałą miłość, zrozumienie i poznanie, abym wypełniał Twoje święte i prawdziwe posłannictwo”. Z taka to modlitwą św. Franciszka pragnę podziękować Bogu za czyrneński czas i podjąć swą dalszą kapłańską posługę w kolejnej parafii. Tym razem w parafii Wspomożenia Wiernych w Czechowicach Dziedzicach...

 

Fotoreportaż Dawida Janika...

 

Złote myśli

Być dobrym chrześcijaninem oznacza mieć czyste serce, widzieć Boga w każdym człowieku, kochać się wzajemnie tak, jak kocha nas Jezus.

Bł. Matka Teresa z Kalkuty.

Facebook Slide Likebox