niedziela, maj 28, 2017

image image image image image image image image image image

DZIĘKUJĘ...

Dziękuję to najcudowniejsze słowo...

 

 

 

Dziękuję to najcudowniejsze słowo, jakie można wypowiedzieć albo usłyszeć…

 

Przeglądając naszą „Internetową Kronikę” u progu mojego pożegnania z Czyrną zobaczyłem  spora liczbę…. 84000 – to tyle wejść Internautów zanotował licznik w ciągu dwóch lat mojej tu posługi. Pozdrawiam więc WSZYSTKICH, których było mi dane spotkać przy różnych okazjach i składam serdeczne „Bóg zapłać” za wszelkie dobro, którym mnie obdarzyliście.

Swą posługę przed dwoma laty rozpoczynałem w Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej i wtedy napisałem: „Pragnę  wsłuchiwać się w głos Maryi, tej z Kany Galilejskiej - „Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie” (J 2,5) i służyć tym wszystkim, których tu przyprowadzi.” I przyprowadziła Maryja wielu… od dzieci przez młodzież, po dorosłych i ufam, że będzie przyprowadzać jeszcze więcej grup, zwłaszcza z naszej Diecezji. Trzeba Jej w tym pomagać promocją tego pięknego zakątka, gdzie w ciszy i pięknie przyrody można odpocząć duchowo i fizycznie.

To tutaj w ciszy kaplicy św. Józefa czeka na każdego Chrystus, a Maryja i św. Franciszek z Czyrneńskiej Alwerni pragną zaprosić na Drogę Krzyżową ścieżkami znaczonymi kapliczkami poszczególnych stacji. Ufam, że w przyszłości powstanie alejka z ławeczkami, aby można było zatrzymać się na dłużej i przez piękno otaczającej przyrody na wzór św. Franciszka chwalić Pana.

O odpoczynek fizyczny można zadbać wędrując ścieżkami i szlakami górskimi, spacerując wokół ośrodka, śpiewając przy ognisku lub grając w piłkę na boiskach, które powstały w zeszłym roku. Dla dzieci zostało przygotowane miejsce pod plac zabaw i może kiedyś zapełni się różnymi atrakcjami… na razie wzrastają trawniki.

I tak jak Maryja z Alwerni prowadzi św. Franciszka do Chrystusa, tak i mnie chce zaprowadzić „do swej parafii” – której patronuje jako Wspomożycielka Wiernych w Czechowicach Dziedzicach. 

Słowami modlitwy św. Franciszka z Asyżu pragnę powierzyć Maryi wszystkich Przyjaciół Ośrodka w Szczyrku Czyrnej, moich przyszłych Parafian i Współbraci w kapłaństwie oraz siebie samego: 

„Święta Maryjo Dziewico,

wśród niewiast na świecie nie narodziła się podobna Tobie,

córko i służebnico Najwyższego Króla, Ojca niebieskiego,

Matko Najświętsza Pana naszego Jezusa Chrystusa,

Oblubienico Ducha Świętego.

Módl się za nami do Twego najświętszego i umiłowanego Syna,

Pana naszego i Mistrza, 

wraz ze św. Michałem Archaniołem i wszystkimi mocami nieba i wszystkimi świętymi.

Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu,

Jak była na początku, teraz i zawsze i na wieki wieków. Amen.”

 

 

 

Złote myśli

Raz zobaczyć jakąś rzecz znaczy więcej, niż sto razy o niej słyszeć.

Facebook Slide Likebox